Leonclifton.cz - reklama

Diskusní forum

Diskuse: Antikvariáty - diskuze

Vítám vás v diskuzi o českých a moravských antikvariátech.
diky za privitani v diskusi :-)
Docela by mě zajímalo, zda některý ze zdejších čtenářů ví ve svém okolí o nějakém zastrčeném antikvariátu.
Jejda..chtěl jsem to zařadit sem, ale založil jsem nové téma. tak to kopíruji. Příště budu chytřejší...
Londo: V Plzni teď pár měsíců funguje nový antík www.antik-holy.cz. Ten chlapík je velice příjemný, i když tam má základní fundus ze zrušené škodovácké knihovny (s razítky). Ale přibývají mu nové tituly. Nu a pak je jeden v Boskovicích - v Ulici U vážné studny u náměstí. Přesné číslo bohužel nevím, ale jezdím tam tak třikrát do roka. Docela zajímavá nabídka a příjemné ceny.
Dík moc, to jsou dobré zprávy. V Plzni jsem byl minulý týden, škoda.
Zdravím, příjemná stránky. Pokud jde o Prahu tak určitě znám třeba antikvariáty Nováka - Libeň - sokolovna, Dělnická a myslím, že má ještě jednu pobočku. Sice nic moc ukázkovýho, ale pokud jsou v seznamu Lužiny, tak Novák může být taky. A pokud jde o scifi, fantasy, komiks tak bych určitě doporučil antík v Čáslavské ulici u Flory. Je to spojené s knihkupectvím Seqoy a kromě zmíných témat tam toho moc nemají.
No a ještě mě napadlo, že tam není antikvarát ve Valentinské ulici - kosek od Ústřední knihovny. Malý, dražší - (turisti), ale myslím vhodný k prozkoumání.
Moc se omlouvám za několik zpráv, ale ještě mě napadlo, že ještě tuším minulý rok na podzim byly antíky v Karmelitské - kousek od jezulátka, na Hájích - kus od metra na sídlišti, na Korunní - tam mě vždycky naštve, že je to mezi zastávkami tramvají Vinohradská vodárna a Orionka a takový malý antík je v Karlíně na Křižíkovce naproti kasárnám. Tak to je snad vše.
Zdravím a děkuji za připomínky. Na soupis pražských antiků se vrhnu příležitostně.
Zdravím. Tak ještě jeden antivkariát je v ulici Diúkelských hrdinů. Od Strossmayerova náměstí směrem k vodě. Je to takový shluk knížek bez ladu a skladu a neměl jsem moc čas, ale vypadá to, že by tam něco mohlo být.
Zdravím vespolek,

ve Zlíně lze zajít do Antikvariátu, který sídlí přímo v budově Čedoku, na mapě je to zde: http://www.mapy.cz/#st=s@sss=1@ssq=id%3Apremise%20445313

O kus dále na téže ulici je ve sklepě malé vetešnictví, kde se občas něco zajímavého dá sehnat - jmenuje se Lotos (křižovatka ulic Kvítková a Lešetína IV). S knihami zde mají celou jednu malou místnost.

A dalším místem, kde se dá doplnit sbírka je starožitnictví-vetešnictví-antikvariát ve 32. budově bývalých Baťových závodů, později Svitovského komplexu. Zde je foto onoho místa: http://www.mestozlin.cz/upload.cs/c/c4ef3424_b_0_3cab05db_s0_svit1.jpg

Takže tak ve Zlíně....
Dík moc za vyčerpávající informaci; Zlín, to je můj velký prohřešek. Zatím jsem se k vám nedostal a hodně mě to mrzí, mám tam nějaké sběratelské pohledávky...
Ten antikvariát v Baťových závodech je dost slabý, takové co dům dal, bezladu a skladu a i bez větší zajímavosti. Naopak jako vetešnictví jim dávám jedničku, dají se tam občas sehnat hezké levné věci.
Prima, díky - zajedu, poreferuju.
Zdravim, rad bych upozornil na nas antikvariat http://www.antikopava.cz/ a nove (od patku) mame i e-shop http://www.antikopava.cz/e-shop-knihami
Preji hezky den. M. Kolos
Díky a přeji hodně zdaru.
V listopadu jsme spustili antikvární e-shop na adrese www.antikvakorunni75.cz, budu ráda, když se na něj podíváte a popř. zařadíte do seznamu. Děkuji.
Tak jsem u vás byl, no.

Stránky naprosto příšerné, nabídka chabá, ceny obskurní (jen na okraj - chtít za Prázdniny ve hvězdách 1200 korun, to už musíte mít hodně míčů... ). A navíc to není antikvariát.
To je opravdu v Praze jen 7 antikvariatu jake bibliograf.cz uvadi ?
Upresnuji - to je opravdu v jakekoli vybrane "lokalite" nejvyse 7 antikvariatu ?
Stránka: [1] [2]